Funkce a komponenty


Jak fungují solární elektrárny a další?

Podívejte se níže.


JAK FUNGUJÍ SOLÁRNÍ ELEKTRÁRNY A PROCES INSTALACE

FUNKCE ELEKTRÁRNY

Solární panely, které jsou umístěny na střeše generují stejnosměrné napětí DC, panely jsou propojeny pomocí solárních kabelů o průřezu 6 mm do rozvaděče, ve kterém se nachází pojistkové odpínače a přepěťové ochrany. Tento rozvaděč je propojen do měniče. Měnič je dále propojen s bateriemi a domovním rozvaděčem kde po přeměně stejnosměrného napětí na střídavé napětí dodává energii do elektrického rozvodu domu. Celý tento systém je řízený Smart metrem, což je v podstatě malý elektroměr, který umístíme do vašeho domovního rozvaděče. Tento Smart meter registruje toky elektrického proudu a posílá pokyny jak rozdělovat energii podle priorit. Měnič nejprve zásobuje spotřebu domu, když je výroba větší, než spotřeba tak nabíjí baterie a pokud registruje ještě přebytek energie tak ho posílá do sítě.


PROCES INSTALACE ELEKTRÁRNY

Nejprve vám bude vytvořena cenová nabídka, po odsouhlasení této nabídky  vás navštíví náš montážní technik, posoudí technickou proveditelnost  a odsouhlasí s vámi místo instalace panelů, měniče, baterií, kabelových tras  a připojení do domovního rozvaděče. Dále vám bude vystavena smlouva o dílo a zálohová faktura, po podepsání  smlouvy a uhrazení zálohové faktury požádáme distributora o rezervaci výkonu vaší elektrárny a naskladníme materiál. Jakmile dostaneme vyjádření od distributora vytvoříme projektovou  dokumentaci a domluvíme datum montáže Montáž elektrárny ve většině případů trvá dva dny. Po provedení montáže vás navštíví náš revizní technik a provede nezbytná měření a vystaví revizní zprávu. S vystavenou revizní zprávou budeme kontaktovat distributora a požádáme o PPP první paralelní připojení Potom pro vás vyplníme žádost o dotace z programu NZU.


KOMPONENTY

FOTOVOLTAICKÉ PANELY

Záruka 25 let na mechanické poškození a 30let na garanci výkonu certifikace: TUV/CE/CEC/INMETRO/SEC/CQC/ISO

Monokrystalický, mono faciální fotovoltaický solární panel N Type i. TopCon.Technologie N-type TopCon je především známá svou schopností dosahovat vyšší účinnosti než tradiční PERC články. To znamená, že solární panely s touto technologií mohou generovat více energie z každého čtverečního metru, což je zvláště výhodné pro instalace s omezeným prostorem. Fotovoltaický je také tvořen dvojitou vrstvou skla pro zvýšení odolnosti proti poškození. Certifikováno testy odolnosti proti prachu-písku, slané mlze, čpavku atd. povětrnostním vlivům a zvýšené mechanické zatížení: zatížení větrem (4000 Pa) a  zatížení sněhem (5400 Pa).

Fotovoltaický solární panel s černým rámem s efektivitou až 22,5%

rozměr: 1762 x 1134 x 30mm

váha 21,5kg


MĚNIČ

Asymetrický hybridní měnič společnosti SolaXPower je kompaktní 3fázový měnič. Je vybaven vestavěným EPS (nouzovým napájecím zdrojem), má několik možností komunikace a může být ovládán vzdáleně. Vysoká účinnost: možnost 150% přetížení fotovoltaiky a 110% přetížení střídavého proudu. Maximální možné přetížení 150 %. Vysoká účinnost nabíjení a vybíjení až 97,5 %. Vydrží krátkodobé přetížení až 100 % své kapacity a tyto špičky kompenzuje nabíjením baterií. Max. účinnost: 98 %. V případě výpadku napájení se střídač automaticky přepne do režimu nepřerušitelného napájení za méně než 10 milisekund. 4MPPT vstup, flexibilnější konfigurace. Režim APF, vylepšená kvalita napájení sítě. Plně digitální ovládání, vyšší přesnost ovládání. Počet FV vstupů (počet MPPT): 2.


BATERIOVÉ ÚLOŽIŠTĚ

Nejnovější výkonová řada s kapacitou 5,8 kWh v technologii LFP. Montáž na podlahu a na zeď. Nejbezpečnější LiFePO4 technologie Jednoduchá instalace, moderní design Podporuje vzdálenou aktualizaci. Víceúrovňové řízení energie a životnost 6000 cyklů. Kapacita jednoho bateriového modulu: 5,8kWh.


KONSTRUKCE

PRO ŠIKMOU STŘECHU

Nerezové háky jsou přišroubovány do trámů. trámovými vruty. Háky jsou vedeny nad střechu mezi střešní krytinou. Fotovoltaické panely jsou uchyceny na hliníkové lišty, které jsou přichyceny k hákům.


PRO ROVNOU STŘECHU

Takzvaná zátěžová konstrukce. Hliníková konstrukce ve tvaru trojúhelníků je rozložena po střeše, konstrukce je podložena pryžovou podložkou aby nepoškodila materiál střechy. Fotovoltaické panely jsou uchyceny ke konstrukci šrouby.


PRO PLECHOVOU STŘECHU

Nerezové combi šrouby jsou prošroubovány přes plechovou krytinu do trámu. Na šroubech je pryžový kroužek který zamezuje vniknutí vody. Dále jsou použity hliníkové lišty do kterých jsou připevněny fotovoltaické panely.